Przygotuj swoją firmę na niespodziewane

Czasem pracownik ma tylko 4 minuty. Jeden by przeżyć. Drugi, by go uratować.

Zamów kurs pierwszej pomocy dla pracowników, by jedni i drudzy czuli się bezpiecznie w Twojej firmie i nie tracili czasu, ani życia… Wypełnij formularz by uzyskać niezobowiązującą ofertę.

Image


Na pracodawcy ciąży ustawowy obowiązek zapewnienia środków łączności, punktów pierwszej pomocy oraz szkolenia personelu w zakresie pierwszej pomocy. Działania te powinny być dostosowane do rodzaju i zakresu prowadzonej działalności, liczby zatrudnionych pracowników i innych osób przebywających na terenie zakładu pracy oraz rodzaju i poziomu występujących zagrożeń.

Pomożemy dobrać taki kurs pierwszej pomocy, który będzie dopasowany do specyfiki Twojej firmy.


Ani za długi, ani za krótki.

Minimum teorii, a maksimum praktyki.

Żeby wszyscy czuli się bezpiecznie. Także osoba, która wybiera kurs, by miała pewność, że nie popełni błędu i nie spadnie na nią odpowiedzialność za zły dobór szkolenia.

To jest pierwsza pomoc. Kto pierwszy, ten pomaga, bo nie ma czasu na czekanie.

Każdy może być świadkiem zdarzenia, które zagraża życiu drugiego człowieka. Liczy się wtedy każda minuta. Świadek zdarzenia musi umieć ratować życie. Nie ma czasu na szukanie osoby, która będzie widziała, co zrobić. Bezradne patrzenie, jak ktoś umiera wiąże się nie tylko z konsekwencjami prawnymi, ale też zostawia ślad w psychice na całe życie.

Każdy może być świadkiem zdarzenia

Wypadki przy pracy

Zapytaj o ofertę

Za wypadki przy pracy winę ponosi pracodawca. Ale przecież pracodawca nie może być we wszystkich miejscach na raz. Dlatego całą firmę trzeba przygotować na takie wypadki, by każdy pracownik mógł natychmiast pomóc innej osobie. Już po podstawowym kursie pierwszej pomocy taka osoba będzie w stanie podjąć właściwe działania, ratujące drugiemu człowiekowi życie, w oczekiwaniu na profesjonalną pomoc.

Nagłe zatrzymanie krążenia

Nagłe zatrzymanie krążenia może wystąpić u każdego w dowolnym miejscu i czasie. Zawał i udar zdarzają się nie tylko osobom w podeszłym wieku. Jak sama nazwa wskazuje, zatrzymanie krążenia jest nagłe. Nikt tego nie planuje. Ale można zaplanować reakcję na takie zdarzenie. Przygotować każdego pracownika, bo nigdy nie wiadomo, przy kim takie nagłe zdarzenie będzie miało miejsce.


Teoria a praktyka

Teoria nikomu nie uratuje życia. Dobry kurs pierwszej pomocy przygotowuje do natychmiastowego działania. Po takim kursie pracownik powinien bez wahania przystąpić do działania – bez narażania poszkodowanego na większe obrażenia. Nie ma czasu na zastanawianie się i przypominanie sobie „Jak to było?”.

Praktyka i pewność działania

Wiele osób powstrzymuje się przed podjęciem pierwszej pomocy, bo boją się, że mogą coś zrobić nie tak. A w tym samym czasie poszkodowany może krwawić i cierpieć. Tylko wielokrotnie przećwiczona praktyka pierwszej pomocy daje pewność, że ratujący szybko zacznie działać i nie wyrządzi nikomu większej szkody.

Kursy pierwszej pomocy

Na naszych kursach pierwszej pomocy uczymy szybko działać w odpowiedni sposób, by żaden pracownik nie wahał się przyjść drugiemu z pomocą. Nasze kursy dają pewność, że taka osoba postąpi właściwie, do czasu przyjazdu profesjonalnej pomocy.

Zobacz co sądzą o nas inni

Czas to życie

Natychmiastowe przystąpienie do akcji ratunkowej i procedura RKO dwukrotnie zwiększają prawdopodobieństwo przeżycia. Użycie defibrylatora AED ratuje życie nawet w 75% przypadków zatrzymania akcji serca. Każdy pracownik może się tego nauczyć już w ciągu 4 godzin.

Kursy praktyczne

U nas już na podstawowym kursie z pierwszej pomocy trzy z czterech godzin poświęcamy na ćwiczenia, by przygotować uczestników do ratowania życia. Zatrudniamy wysokokwalifikowany zespół z nawet 20-letnim doświadczeniem i pracujemy na nowoczesnym sprzęcie. Metodyka prowadzenia zajęć angażuje uczestników do aktywnego uczestnictwa i łatwego przyswajania przekazywanych umiejętności.

Indywidualne podejście

Przed kursem badamy potrzeby Twojej firmy, dzięki czemu otrzymasz ofertę „skrojoną na miarę”. Przeprowadzony kurs będzie pasował do specyfiki Twojej działalności. Może się odbyć w Twojej firmie, w naszej siedzibie lub na wyjeździe integracyjnym. Czas i miejsce dopasujemy do specyfiki firmy, by uniknąć przestojów i odrywania pracowników od ważnych zajęć. Jest też opcja hybrydowa, gdzie teoretyczna część kursu odbywa się zdalnie.

Chcesz pomocy w doborze kursu?

Zapytaj o ofertę

Zamów bezpłatną konsultację. Dzięki niezobowiązującej konsultacji dowiesz się, czy będziemy w stanie zorganizować szkolenie dla Twojej firmy. Wypełnij formularz powyżej.